Baristický kurz č.1 dokončen

Síť pro Ukrajinu

Baristický kurz č.1 dokončen

Jiné město, stále gastro

Druhá část bloku gastronomických kurzů se přesunula z malebného prostředí Hotelu STARÝ MLÝN v Jeseníku do moderní kavárny NORDBEANS v Libereckém DOKu.

Hned v pondělí k nám tentokrát dorazili studenti z Polska Po rychlém ubytování na místním internátu, jsme se rychle přesunuli na zahájení kurzu, kterým studenty provázel zkušený barista Lukáš Bros. Při počáteční a potřebné teoretické průpravě studenty udržoval ve střehu přísun kvalitní kávy, kterou se během následujících dnů naučí připravit. Podvečer jsme využili ke krátké procházce městem následované večeří a zaslouženým odpočinkem.

První tři dny jsme tako společně strávili ve výukové místnosti kavárny, kde se studenti postupně naučili nejen kávu pít, ale hlavně také připravit.

Káva / Kawa / Coffee / кава / 咖啡

Ve čtvrtek jsme se přesunuli do Oblastí galerie Liberec, kde jsme přímo vedle kavárny zlepšovali naše angličtinářské dovednosti. Když už víme jak uspokojit a obsloužit i ty nejnáročnější fanoušky kávy, nezbývá nám nic jiného, než se dát do práce. Studenti se střídali v kavárně, kde pod vedením našeho lektora připravovali kávu pro zákazníky. Náročný ale hlavně úspěšný den jsme zakončili několika hodinovou a vzdělávací procházkou po památkách a kulturních místech Liberce.

Páteční dopoledne jsme ve společenské místnosti upěvnili naše jazykové znalosti, předali diplomy a rozloučili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *